Indukčný tesniaci stroj s vodným chladením z hliníkovej fólie

Základný parameter indukčného zváracieho stroja na vodné chladenie z hliníkovej fólie

Spôsob chladenia: Chladenie vodou
Rýchlosť uzatvárania: 0-300 fliaš/min
Priemer tesnenia (výber z rozsahu): 15 mm-60 mm alebo 50 mm-121 mm
Menovitý výkon: 3000 W
Menovité napätie: AC 220 V, 60 / 50 Hz
Materiál: Puzdro z nehrdzavejúcej ocele
Veľkosť stroja: 1800 mm x 400 mm x 1330 mm
Hmotnosť stroja: 90 kg
Veľkosť balenia: 1945 mm x 545 mm x 1575 mm

Popis

Indukčné tesnenie, inak známe ako uzáver uzáveru, je bezkontaktný spôsob ohrevu vnútorného tesnenia na hermetické utesnenie vrchnej časti plastových a sklenených nádob. Tento proces utesnenia prebieha po naplnení a uzavretí nádoby.

Technológia elektromagnetického indukčného tesnenia s kompozitnými materiálmi je v súčasnosti svetom uznávaná pokročilá metóda tesnenia a jej charakteristika bezkontaktného ohrevu je vhodná na tesnenie plastových fliaš (PP, PVC, PET, ABS, HDPE, PS a DURACON) , sklenená fľaša a rôzne kompozitné plastové hadice, takže v súčasnosti ide o najpokročilejšiu technológiu utesňovania fliaš pre odvetvia ako farmácia, potravinárstvo, mastnota, denná chémia, domáca chémia a poľnohospodárska chémia.

Princíp fungovania a ako to funguje

Uzáver sa dodáva do plniča s už vloženou vrstvou hliníkovej fólie. Hoci sú na výber rôzne vložky, typická indukčná vložka je viacvrstvová. Vrchná vrstva je papierová kaša, ktorá je zvyčajne bodovo prilepená k uzáveru. Ďalšou vrstvou je vosk, ktorý sa používa na spojenie vrstvy hliníkovej fólie s buničinou. Spodná vrstva je polymérová fólia nalaminovaná na fóliu. Po nasadení uzáveru alebo uzáveru nádoba prechádza pod indukčnou cievkou, ktorá vysiela oscilujúce elektromagnetické pole. Keď nádoba prechádza pod indukčnou cievkou (tesniacou hlavou), vodivá hliníková fólia sa začne zahrievať v dôsledku vírivých prúdov. Teplo roztopí vosk, ktorý sa absorbuje do dužinatého podkladu a uvoľní fóliu z uzáveru. Polymérny film sa tiež zahrieva a steká na okraj nádoby. Po ochladení polymér vytvorí spojenie s nádobou, čo vedie k hermeticky uzavretému produktu. Nádoba ani jej obsah nie sú negatívne ovplyvnené; Vzniknuté teplo nepoškodzuje obsah.
Je možné prehriatie fólie a poškodenie tesniacej vrstvy a akýchkoľvek ochranných bariér. To by mohlo viesť k chybným tesneniam, dokonca aj týždne po počiatočnom procese tesnenia, takže správna veľkosť indukčného tesnenia je životne dôležitá na určenie presného systému potrebného na prevádzku konkrétneho produktu.

Utesnenie môže byť vykonané buď ručnou jednotkou alebo na dopravníkovom systéme.

Najnovší vývoj (ktorý lepšie vyhovuje malému počtu aplikácií) umožňuje použitie indukčného tesnenia na aplikáciu fóliového tesnenia na nádobu bez potreby uzáveru. V tomto prípade sa fólia dodáva narezaná alebo v kotúči. Ak sa dodáva v kotúči, vysekne sa a prenesie na hrdlo nádoby. Keď je fólia na svojom mieste, je stlačená tesniacou hlavou, aktivuje sa indukčný cyklus a tesnenie sa prilepí na nádobu. Tento proces je známy ako priama aplikácia alebo niekedy indukčné tesnenie „bez uzáveru“.

 

Vlastnosti tesnenia:

1) Bezdotykové zahrievanie, vhodné na utesnenie plastových fliaš, sklenených fliaš a rôznych kompozitných plastových hadíc a v súlade s normou GMP.

2) Vysoká účinnosť tesnenia a pohodlná obsluha.

3) So širokou prispôsobivosťou je to v súčasnosti najpokročilejšia technológia na tesnenie produktov vo farmácii, potravinách, nápojoch, zdravotníckych produktoch, kozmetike a takých chemických produktoch, ako je tuk.

Prevádzkové kroky:

a) Pred zapnutím stroja vložte fľašu, ktorá sa má zataviť pod „tesniaci box “, nastavte „erektor“ tak, aby bola medzera medzi dnom „tesniaceho boxu “ a uzáverom fľaše asi 2 mm, a nastavte „ páčka dorazu fľaše “, aby ste zarovnali fľašu do stredu bočnej strany „tesniacej škatuľky“. Zapnite „spínač ovládania pásu dopravníka“ a nastavte „reguláciu rýchlosti otáčania 8“, aby dopravník pracoval pri vhodnej rýchlosti. Potom nechajte vyššie uvedenú fľašu prejsť pod „tesniacim boxom“, aby ste zistili, či sa dotýka „tesniaceho boxu“. Najlepšou podmienkou je, aby sa nedotýkala dna ani najmenšou medzerou. Potom zasuňte spojovací vodič „tesniacej skrinky“ do „výstupnej zásuvky tesniacej skrinky“ na hlavnom stroji.

b) Rýchlosť dopravného pásu je možné nastaviť pomocou gombíka „regulácia rýchlosti 8“. Tesnosť tesnenia hliníkovej fólie súvisí s rýchlosťou a výkonom dopravného pásu. Najprv položte niekoľko fliaš s hliníkovými fóliami na dopravný pás, zapnite „sieťový vypínač 3“ a fľašu, ktorá sa má uzavrieť, nechajte prejsť popod „tesniacu škatuľku“ a vykonajte experiment s uzatváraním. Stroj bude pracovať normálne pri rýchlosti, keď je uzáver pevne utesnený.

Drevené balenie pre automatický indukčný tesniaci stroj

zdieľam